تبلیغات
من محجبه ام - تحصیل آری... اختلاط نه!

من محجبه ام

محجبه ها همیشه جذاب ترند!

تحصیل آری... اختلاط نه!
خب امروز یه مطلبی رو قرار دادم که شاید برای شما هم سوال باشه... این مطلب به شما ثابت میکنه که حجاب مانع پیشرفت نیست که برعکسه و موجب میشه بانوان بتونن بهتر به تحصیل ادامه بدهند و در جامعه پیشرفت کنند!
اگه فکر میکنید حجاب مانع پیشرفت ماست این مطلب رو از دست ندید


یکی از سوالات اساسی خیلی از ما اینه که آیاتحصیل علم برای زن ایراد دارد؟ آیا اسلام با تحصیل دانش زن مخالف است؟ پاسخی که پس از پرس و جو و مطالعه دریافتم چنین بود که هیچ مکتبی همچون اسلام زن و مرد را به تحصیل علم و دانش تشویق نکرده است. اسلام علم و را فریضه ی مشترک زن و مرد می داند و آن ها را به علم آموزی بسیار تشویق کرده است.
اینکه زن از تحصیل محروم باشد در اسلام بسیار ناپسند است. تاریخ صدر اسلام نمونه های بسیار علم آموزی و دانش طلبی زنان در ذهن خود نهفته دارد. زینب عطاره که به خرید و فروش لوازم آرایشی زنان، اشتغال داشت، نزد پیامبر(ص) آمد و از چگونگی آفرینش جهان پرسید. رسول خدا(ص) نیز پاسخ وی را به شرح باز گفت و از ابتدای خلقت برایش سخن گفت.
بنابراین بدون شک تحصیل علم برای زن عیب نداشته و فضیلت محسوب می شود. آنچه ممنوع است، اختلاط و رعایت نکردن موازین حجاب و عفاف است. کمی مطالعه در مراکز تحصیلی مخلوط و اهمیت ندادن به تحصیل از ثمران بدحجابی در محیط های درسی و علمی است. براستی آیا اگر پسر و دختری در محیط جداگانه ای تحصیل کنند و فرضا در یک محیط درس می خوانند دختران بدن خود را بپوشانند و هیچ گونه آرایشی نداشته باشند، بهتر است و فکر می کنند و به سخن استاد گوش می کنند یا وقتی که کنار هر پسری یک دختر آرایش کرده و با دامن کوتاه تا یک وجب بالای زانو نشسته باشد؟ اگر دختران در اجتماعات عمومی لباس ساده بپوشند، کفش ساده به پا کنند، با چادر و یا پالتو و روسری کامل به مدرسه و دانشگاه بروند، آیا در چنین شرایطی بهتر درس می خوانند یا با وضعیت تحریک آمیز و شهوت برانگیز؟ اصولا اگر التذاذهای جنسی و منظورهای شهوانی در کار نیست چه اصراری است که بیرون رفتن زن به این شکل باشد؟ چرا اصرار می ورزند که دبیرستان های مختلط به وجود آورند؟
اگر در کلاس های دانشگاه  بخش پسران و دختران به وسیله ی پرده ای از یکدیگر جدا باشد و فقط استادی که پشت تریبون قرار می گیرد مشرف بر هر دو باشد. چه اشکالی پیش می آید؟
بنابراین اگر انصاف داشته باشیم خواهیم دانست که حجاب مانع تحصیل زن ها نیست. صدها هزار دانشمند زن در کشور اسلامی ایران شاهد این ادعاست. الآن حجاب آرم و نشانه ی شکوهمند و عزیز اسلامی ایران است.
دنیا انقلاب شکوهمند و عزت بخش جمهوری اسلامی ایران را با حجاب بانوان می شناسد و ابر قدرت ها از این نشانه ی پر ارزش انقلاب آنقدر هراس دارد که چند دختر مسلمان را با پوشش اسلامی بر سر درس نمی تواند تحمل کند. غیر از این است؟
از نظر عقل و منطق، شرافت زن اقتضا می کند هنگامی که از خانه خارج می شود متین، سنگین و باوقار باشد. در طرز رفتار و لباس پوشیدنش هیپ گونه عمدی که باعث تحریک و تهییج شود به کار نبرد، عملا مرد را به سوی خود دعوت نکند، زباندار لباس نپوشد، زباندار راه نرود، زباندار و معنی دار به سخن خود آهنگ ندهد، چه آنکه گاهی اوقات ژست ها سخن می گویند، طرز حرف زدن  یک حرف دیگری می زند و... ممکن است گاهی زن یک طرز لباس بپوشد یا راه برود که ادا و اطوارش حرف بزند، فریاد بزند که به دنبال من بیا، سر به سرم بگذار، متلک بگو، در مقابلم زانو بزن، اظهار عشق و پرستش کن.
آیا شرافت زن ایجاب می کند که این چنین باشد؟ آیا اگر ساده و آرام بیاید و برود، حواس پرت کن نباشد و نگاه های شهوت آلود مردان را به سوی خود جلب نکند، بر خلاف حیثیت زن یا برخلاف حیثیت مرد یا بر خلاف مصالح اجتماع یا بر خلاف آزادی فرد و مانع پیشرفت اوست؟
طبقه بندی: چرا باحجاب شدم؟،
برچسب ها:حجاب، چرا باحجاب شدم، حجاب و تحصیل، آیا حجاب مانع پیشرفت زن است؟،
[ پنجشنبه 13 شهریور 1393 ] [ 02:57 ب.ظ ] [ یاسمن ] [ نظرات() ]